Rytmy Marcina

56148_lightbox

Muzyka nie jest zamknięta w salach koncertowych, na płytach czy w słuchawkach naszych iPodów. Muzyka jest wokół nas, tylko jej bardzo często nie słyszymy. Na pewno usłyszymy ją na Świętym Marcinie w Poznaniu.

21 czerwca we Francji obchodzone jest Święto Muzyki. Nie jest to jednak zwykłe święto. Nie dość, że bez skrępowania można wtedy śpiewać i tańczyć na ulicach, skwerach i parkach, to na dodatek jest to dzień wolny od pracy. Na razie na wolny dzień z okazji takiego święta nie mamy co w Polsce liczyć, ale możemy mieć jego namiastkę i to już niebawem w Poznaniu.

 

W najbliższy sobotni wieczór, 4 października, ulica Święty Marcin zamieni się w ulicę muzyki. Wszystko za sprawą akcji Rytmy Marcina. Jest to już kolejna edycja imprezy, która ma pozwolić nam na poznawanie ulicy w sposób zupełnie inny, bo muzyczny. Idea wydarzenia opiera się na działaniach znanych z Nocy Muzeów czy francuskiej Nuit de la musique. Każde z miejsc na Świętym Marcinie zostanie ze sobą połączone w szereg kameralnych koncertów i wydarzeń muzycznych. Muzyka wyjdzie do mieszkańców, na ulice, chodniki i place. Wydarzenia są darmowe, z wyjątkiem Nowego Kina Pałacowego. Tam bilet będzie kosztować dwa złote. Wszelkie informacje, jak i harmonogram, znajdziecie na stronie CK Zamek. http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,26,2480.html