You are here:

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak zaaranżować garderobę?

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak zaaranżować garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pokój, w którym magazynujemy wszelkie nasze rzeczy. Wcale nie musi być nią ogromny pokój, żeby zachować tam odpowiedni porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pokoju. Gdy mamy zamiar oddzielić garderobę od pokoju, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Przechowywane rzeczy to ważny czynnik, który wpływa na wnętrze garderoby. Decyzja o tym, czy potrzebujemy więcej drążków z wieszakami, półek lub szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju ubrania mamy. Pod uwagę należy wziąć też ewentualne dodatkowe miejsce na jakieś urządzenia, takie jak deska do prasowania lub żelazko.

W przypadku, gdy garderoba nie zajmie dużo przestrzeni, bardzo dobrym wyborem jest nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zwiększyć miejsce zarówno na swoje ubrania oraz przeróżne dodatki. Doskonałym wyborem okażą się meble na wymiar firmy Komandor, która znana jest z ładownych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna również jest świetną decyzją, a także zwiększy ilość miejsca na nasze ubrania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Innym sposobem, który pozwoli na powiększenie przestrzeni użytkowej w naszej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Będzie to dobry pomysł nawet gdy będzie to osobne pomieszczenie. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia klasycznych drzwi. W tym wypadku możemy postawić na dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które można odnaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Należy pamiętać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Powinno ono dochodzić do wszelkich półek oraz zakamarków. Gdy dysponujemy dużą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy też zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia dobrym wyborem będą LED-y. Nie tylko wykorzystują one najmniej energii, ale dostępne są różne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w najróżniejszych miejscach.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważny element każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro pełni dwie istotne funkcje. Jest ono niezbędne podczas wyboru stroju oraz zwiększa optycznie pokój. Jeśli nie mamy przestrzeni na lustro stojące, można zdecydować się na wiszące. Bardzo dobrą decyzją będzie też wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Podobne tematyczne wpisy o turystyce:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top