You are here:

Skoki tandemowe

Skoki tandemowe
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

skoki-tandemowe-10Jeśli wielokrotnie już myślałeś o różnych sportach ekstremalnych, ale zniechęcały cię długie przygotowania do nich i nie byłeś pewien, czy na pewno jest to dla Ciebie, to może właśnie skoki tandemowe są dobrym początkiem.
Jest to skok ze spadochronem, w którym jesteśmy pasażerem. Oczywiście drugą osobą jest instruktor. Dzięki obecności osoby doświadczonej i uprawnionej, nie jest konieczne wykonywanie wcześniej szczegółowych badań ani długie szkolenie. Czasem mówi się, że to taki skok zapoznawczy i, że bardzo wiele można się dowiedzieć wtedy o sobie i swojej wytrzymałości psychicznej.
Skoki tandemowe są też alternatywą dla osób, które nie mogę skakać pojedynczo – np. osób niepełnosprawnych, pod warunkiem braków uszkodzeń kręgosłupa, dzieci lub osób starszych.
Skacze się przeważnie z 3-4 tysięcy metrów, co pozwala na kilkadziesiąt minut spadania z prędkością około dwustu kilometrów na godzinę. Cała przygoda jest często okraszana nagraniem ze skoków – taka pamiątka, a przy okazji dowód dla niedowiarków, że ty – ciocia Krysia czy wujek Józek skoczyłeś.

Podobne tematyczne wpisy o turystyce:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top