We will sing a new song with U2

Zlot fanow U2

Fani U2 cierpliwie czekali na nową płytę i wreszcie się doczekali. Teraz będą wyczekiwać trasy koncertowej. Ale zanim Irlandczycy przyjadą do Polski, fani będą bawić się do muzyki U2.

Czym do cholery jest U2 i dlaczego znalazło się na moim iPhonie? Tak można w jednym zdaniu streścić treść jednej ze stron, która niedawno powstała w Internecie (polecam jeśli nudzicie się w pracy albo na wykładzie, rozrywka gwarantowana). U2 9 września zaskoczyło nie tylko nastolatków i wielbicieli One Republic, ale też zagorzałych fanów. Co prawda ci nie rozpaczali, ale na Twitterze pisali “OMG, new U2 is available!!”. Bo nikt się nie spodziewał. Chodziły plotki, że płyta będzie w tym roku, że może będzie dołączana do nowego iPhone 6, ale nikt nie podejrzewał, że Bono wyjdzie na scenę i powie “cześć, nasza płyta jest w Internecie za darmo, już.”. No i fani Irlandczyków na potęgę zaczęli instalować iTunes, żeby mieć dostęp do darmowej wersji albumu.

Jaka jest ta nowa płyta? Na pewno nie jest to drugie „The Joshua Tree”, ale słucha się jej dobrze. A kto będzie chciał posłuchać nowych, ale też starszych utworów w wersjach koncertowych, będzie miał ku temu okazję w sobotę 11 października. W Blue Note odbędzie się XVIII zlot fanów U2. Zabawa potrwa do białego rana.

A „fizyczna” premiera nowego krążka „Songs of Innocence” dostępna będzie w sklepach już od poniedziałku 13 października. Jeszcze przez weekend można załapać się na darmową wersję w Internecie.