Libster Blog Award

Liebster-Award-650x226

I mnie dopadł Libestr Blog Award. Trochę mi zajęło napisanie odpowiedzi, ale w końcu udało mi się. A musiała, bo nie potrafię pozostawiać rzeczy, zadań bez odpowiedzi.

Ciocia ebi nominowała mnie Liebster Blog Award (dziękuję), a ja wreszcie zabrałam się za napisanie odpowiedzi na postawione przez nią pytania. A jeśli, ktoś nie wie, czym jest Libster Blog Award, to jeszcze spieszę z wyjaśnieniem. Jest to rodzaj zabawy blogowej, w której nominują się kolejni blogerzy. Wy macie okazję  poznać mnie bliżej, a ja – choć prowadzę bloga, to jakoś specjalnie o sobie nie lubię mówić, bo przecież można o tylu fajnych rzeczach z brytyjskiej popkultury pisać – zmobilizowałam się do zdradzenia, może nie jakiś specjalnych sekretów, ale czegoś więcej na swój temat.

 1. Gdybyś dostała 2000 złotych z poleceniem przeznaczenia ich na jakiś wyjazd, gdzie byś pojechała?

Chyba Disneyland. Chyba na pewno. Nie ma bardziej radosnego, odstresowującego miejsca na świecie. Albo jakiś wyścig kolarski? A może po prostu Belfast? Za dużo tych miejsc, gdzie chciałabym pojechać.

 1. Czy kiedykolwiek wygrałaś w konkursie? Jaki to był konkurs, co wygrałaś?

To jest trochę dłuższa historia. Jechałyśmy z mamą nad morze. Korek był niemiłosierny, przemieszczałyśmy się z prędkością 10 km/h, a może mniej i to przy dobrych wiatrach, ja nie stałyśmy. Potwonie się nudziłyśmy, w kolejnyc stacjach radiowych nic nie było i przełączałyśmy ze stacji na stację. Zatrzymałyśmy się na Czwórce i był jakiś konkurs. Pytanie dotyczyło zespołu Queen. Mama stwierdziła, że skoro znam odpowiedź, powinnam wysłać SMS. Wysłałam. Jakie było moje zdziwienie, jak zadzwoniono do mnie, że wygrałam i zarach wchodzę na antenę. Wygrałam książkę, nie pamiętam tytułu, nie była to na pewno książka o Queen. Dziwnie było być akurat po tej stronie radia.

 1. Kiedy nauczyłaś się czytać?

W zerówce?

 1. Jaką filmową/serialową scenę chciałabyś przeżyć w swoim życiu?

A może to być jakiś  cały serial? Chyba nie będę oryginalna. Chciałabym zostać zabrana w podróż z Doctorem w jego TARDIS. Nieważne, z którym, no dobrze, z Dwunastym. Fajnie byłoby podbić kosmos.

 1. Czy w przeciągu ostatniego miesiąca, wydarzyło się coś, co chciałabyś zmienić? Co to było?

 Zabrałabym się szybciej za pracę magisterską, może bym już kończyła.

 1. Wyobraź sobie, że jest lipiec 2025 roku. Gdzie jesteś, kim jesteś, z kim, co robisz?

Może jakaś podróż? W końcu miesiąc wakacyjny.

 1. Sięgnij po książkę, która znajduje się najbliżej Ciebie (lub książkę, którą aktualnie czytasz). Jak brzmi czwarte zdanie na piętnastej stronie?

Akurat książka, która leży najbliżej mnie i przypomina mi o pisaniu pracy magisterskiej – „Język polityków i jego patologie” pod red. Krzysztofa Łabędzia. „Wspomniane myślenie grupowe, wyrażające się w warstwie językowej m.in. dychotomizacją rzeczywistości (obecną choćby w słynnym zdaniu, że „my stoimy tutaj, gdzie staliśmy, a oni tam, gdzie stało ZOMO), podkreśleniem własnej wyższości moralnej, traktowaniem przeciwników nie tylko jako „złych”, ale również niekompetentnych i nieudolnych, oraz eksponowaniem własnej jednomyślności, będzie prowadzić do utraty poczucia rzeczywistości, popełnianiem błędów, nie mówiąc już o najważniejszym negatywnym skutku – przenoszeniu konfliktów politycznych (partyjnych) do społeczeństwa i ich pogłębianiu.”

Oto moje pytania:

 1. Czy jest jakiś serial, który wiesz, że chciałbyś obejrzeć, a ciągle nie masz czasu, a wszyscy w około go oglądają?
 2. Pociąg czy stop? A może rower?
 3. Wymarzony scenariusz do filmu/serialu marzeń?
 4. Na co nigdy nie masz czasu, a chciałbyś to robić?
 5. Ebook czy książka tradycyjna?
 6. Najgorszy film, jaki obejrzałeś ostatnio?
 7. A teraz cofamy się o parę lat. Twój dzień bez smartfona, z internetem tylko po godzinie 18 i kasetami zamiast płyt CD. Jakby teraz wyglądał?

Ponieważ powinnam wyznaczyć kolejne osoby, mam nadzieję, że się te dwa blogi, które czytam i lubię nie pogniewają za łańcuszek nominacyjny.

Nie znam, to się wypowiem

Rozmkminy Hadyny

 • evay

  damn girl. no dobra ;D

 • https://chmurykultury.wordpress.com ChmuryKultury

  Trafiłam tu dzięki Cioci Ebi i pozwól, że się rozgoszczę :) Jest tu pięknie :)

  • http://www.wyspykultury.pl Wyspy Kultury

   Zapraszam, zapraszam :) I dziękuję za miłe słowa :)

  • http://www.ciociaebi.pl ciocia ebi

   To ja się Wam przyznam, że czasami Was myliłam ;D Po trafiłyście na mojego bloga w mniej więcej tym samym czasie i myślałam, że jesteście jedną osobą ;D Napiszcie kiedyś coś razem w ramach współpracy „Chmur wyspowych/Wysp chmurowych” <3

   • http://www.wyspykultury.pl Wyspy Kultury

    Jest to jakiś pomysł na crossover kiedyś 😀 Bujanie w chmurach nad kulturą brytyjską 😉

    • https://chmurykultury.wordpress.com ChmuryKultury

     Szybko poradziłaś sobie z tym wyzwaniem! :) Oczywiście jestem za, ale pozwól, że wzbogacę jeszcze swój warsztat lekkiego pióra, zanim przejdziemy do realizacji 😛