Lewitujący budynek na Covent Garden

garden

Coś dziwnego stało się na Covent Garden w Londynie. Jeden z budynków wygląda, jakby mieli go za chwilę porwać kosmici, a Doctor Who jeszcze nie zdążył przylecieć swoją TARDIS i uratować ludzkość tak, jak w odcinku “Lokator”.

 

Wszystkich nastraszyłam i teraz muszę uspokoić. Kosmici nie przejęli budynku, a to tylko brytyjski artysta Alex Chinneck. Stworzona przez niego instalacja spowodowała, że budynek wydaje się lewitować. Efekt jego pracy można podziwiać nie z jednej perspektywy, a z wielu. A to dzięki stworzonej przez niego i sztab inżynierów specjalnej cyfrowej rzeźbie. Jego praca została zatytułowana “Take my lightening but don’t steal my thunder”.

Budynek został zbudowany z 7500 woskowych cegieł, które rozpuszczą się za 30 dni, więc trzeba się spieszyć. Lewitującą hale będzie można oglądać do 24 października. Potem co najwyżej będzie można podziwiać plamę wosku na chodniku.

30-letni Alex Chinneck to mistrz sztuczek i iluzji w architekturze. Na swoim koncie ma między innymi budynek do góry nogami. Obecnie w Londynie są cztery jego instalacje. A ja zachęcam do zajrzenia na stronę artysty i przekonanie się, jak ciekawe ma pomysły.

Oficjalna strona Alexa Chinnecka